Візит до Роменської виправної колонії №56

25 серпня співробітники громадської організації «Клуб «Шанс» Олена Грищенко та Ольга Карпенко спільно із представниками сектору медико-санітарного забезпечення управління Державної пенітенціарної служби України в Сумській області Олексієм Шевченком та Юрієм Шапаром відвідали Роменську виправну колонію №56.

Метою візиту було проведення моніторингу якості та оцінювання доступності медико-соціальних послуг для ВІЛ-позитивних засуджених, своєчасності внесення даних щодо стану їхнього здоров’я, визначення рівню організації процесу тестування на ВІЛ та забезпечення доступу до своєчасної діагностики та лікування. Менеджер програм лікування “Клубу “Шанс” Олена Грищенко надала засудженим інформацію про доступні на сьогодні схеми АРТ-лікування, розповіла про особливості такого лікування та відповіла на питання, які найбільше хвилювали клієнтів організації.

Під час спілкування із засудженими  було проведено опитування щодо рівня  задоволеності клієнтів якістю медико-соціальних послуг, що надають соціальні працівники пенітенціарного напрямку організації.

Робота напрямку проводиться вже декілька років поспіль за підтримки ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ” та координується з управлінням Державної пенітенціарної служби України в Сумській області. Безумовно, така співпраця дозволяє максимально забезпечувати засудженим належний рівень надання медико-соціальної допомоги , виявляти проблеми та оперативно розробляти шляхи їх ефективного вирішення.

У свою чергу, Юрій Шапар та Олексій Шевченко провели перевірку медико-санітарної частини колонії. «Забезпечення протидії поширенню ВІЛ/СНІДу серед осіб, які відбувають покарання у виправних закладах Сумської області є для нас одним із пріоритетних завдань. Подібні візити проводяться не з метою приїхати і розповісти як все погано та пожурити лікарів, а для того аби максимально допомогти персоналу медичної частини виправного закладу впоратися із труднощами, навчити їх новим методам роботи. Ми прагнемо сприяти покращенню рівня надання медичної допомоги засудженим, і перш за все, для цього потрібно налагодити співпрацю, стати партнерами та союзниками» – розповів про цілі візиту Олексій Шевченко.

У ході спілкування з засудженими підтвердилась актуальність подальшої роботи, адже досить багато ВІЛ-позитивних повідомили про бажання пройти діагностику чи розпочати АРТ-лікування. Майже кожен ВІЛ-позитивний висловив свою вдячність соціальному працівнику «Клубу «Шанс» Олександру Душку, який забезпечує надання комплексних послуг засудженим, включаючи гуманітарною допомогу: періодично привозить у колонію продуктові та гігієнічні набори для ВІЛ-позитивних клієнтів. У свою чергу, працівники медико-санітарної частини Роменської виправної колонії розповіли, що проведена за час співпраці робота вже принесла гарні результати – не тільки покращення якості життя ВІЛ-позитивних, а й збільшення кількості тих, хто має намір розпочати лікування. Лікарі звернулись до представника «Клубу «Шанс» з проханням посприяти появі у штаті медичної частини лікаря-інфекціоніста, адже саме цей спеціаліст є неабияк потрібним у цій колонії.

Почувши потреби засуджених, поспілкувавшись з працівниками медично-санітарної частини Роменської колонії №56 можна впевнено говорити про необхідність залучення додаткового фінансування та ресурсів для вирішення існуючих проблем. Олена Грищенко зазначила, що забезпечення доступу ВІЛ-позитивних до якісної медичної допомоги – це один із критеріїв, за яким можна оцінювати рівень розвитку суспільства у будь-якій країні, і діяльність громадських організацій має бути спрямована на втілення поставленої мети. Окрім цього менеджер програм лікування повідомила, що цей візит до Роменської колонії дозволив побачити позитивні зміни та зрозуміти важливість подальшої взаємодії з управлінням Державної пенітенціарної служби України в Сумській області.

 

«Незважаючи на існуючі проблеми, працівники нашої медико-санітарної частини старанно працюють аби забезпечити усім ВІЛ-інфікованим засудженим необхідну допомогу, а представники «Клубу «Шанс» завжди нас підтримують: надають фахові консультації, проводять бесіди із засудженими, постачають гуманітарну допомогу. Наша робота має спільну мету, і ми зацікавлені у тому, аби її втілити» – підсумував Іван Лопошук, начальник медико-санітарної частини РВК № 56.

 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *