Подолати стигму: студентам-медикам Сумщини провели лекцію про туберкульоз

Сьогодні, 18 березня, студентам Лебединського медичного училища імені професора М.І.Сітенка провели лекцію «Подолати туберкульоз – побачити людину». Її мета – сформувати толерантне ставлення до пацієнтів з туберкульозом та представників груп підвищеного ризику захворювання на ТБ.

Денис Ревенко 

Представник БО “TBpeopleUkraine” в Сумській області Денис Ревенко познайомив майбутніх медиків з пацієнтською організацією та напрямками її діяльності.

«TBpeople Ukraine» – перше регіональне представництво міжнародної спільноти людей, які перехворіли на туберкульоз. Офіційно організацію зареєстрували у 2018 році. Загалом, ми займаємося адвокаційним, інформаційним і благодійним напрямками. Проводимо лекції, інформаційні заняття, допомагаємо малозабезпеченим родинам і людям на тривалому стаціонарному лікуванні тощо, – говорить Денис Ревенко.

Денис Ревенко 

Станом на початок 2019 року організація нараховує понад 300 членів, які представляють «TBpeople Ukraine» на регіональному, національному та міжнародному рівнях. «TBpeople Ukraine» охоплює діяльністю 11 регіонів України.

Окрім цього, Денис розповів студентам медичного училища свою історію лікування та пeрeмоги над захворюванням.

Мені було двадцять один рік, коли я дізнався, що маю підозру на туберкульоз. Я думав, що це невиліковно. Лише потім, у процесі лікування, я черпав нову й нову інформацію про хворобу. Загалом, у мене виявилося мультирезистентне захворювання, тобто стійке до медикаментів, тож процес виздоровлення був довготривалим. П’ять місяців я перебував у стаціонарі, далі розпочалося амбулаторне лікування. Щодня я ходив у лікарню в Сумах за препаратами, від яких часто була побічна дія. Проте, наразі в Україні запроваджують орієнтовану на потреби пацієнта модель лікування, тож потреби щоденно ходити за ліками в медзаклад немає, – говорить Денис Ревенко.

Студенти Лебединського медичного училища 

Відтепер люди, які перебувають на амбулаторній фазі лікування, не повинні самостійно їхати в лікарню за медикаментами. На Сумщині соціальні працівники громадської організації “Клуб “Шанс” самостійно забезпечують хворих ліками та контролюють прийом препаратів.

Окрім цього, студентам розказали про зниження стигми й дискримінації пацієнтів з тубeркульозом, розповіли про дитячий туберкульоз і паліатив.

Студенти Лебединського медичного училища 

Цікаво було дізнатися, як насправді лікують хворих на туберкульоз, і як виглядають паліативні відділення в Україні. До лекції я думала, що туберкульоз – це кровохаркання, але після тих історій, які розповів Денис, я зрозуміла, що хвороба може проявитися інакше. У мене дуже змінилася думка і про захворювання, і про людей, які з ним зіткнулися. Це не жарти і не веселощі, це дуже серйозно, – говорить Ірина, студентка Лебединського медичного училища імені професора М.І.Сітенка.

 

Студенти Лебединського медичного училища 

У цілому, мені, як майбутньому медику, було цікаво почути про нові препарати та моделі лікування туберкульозу. Радує, що з’являються нові схеми та медикаменти. Окрім цього, я дуже здивувався, що існують люди, які дискримінують і стороняться хворих на ТБ. Я розумію, що хворобу не обирають і відвертатися від тих, хто з нею зіштовхнувся – неправильно, – говорить Артем, студент Лебединського медичного училища імені професора М.І.Сітенка.

Загалом, лекцію відвідали близько 90 студентів і працівників навчального закладу.

 

Студенти Лебединського медичного училища 

Захід проведено TBpeopleUkraine в консорціумі з БО «Свет надежды» / CO «Light of Hope», в рамках реалізації програмного компоненту 10М “Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти проекту “Сталість послуг в умовах реалізації плану переходу”, спільно з «100% життя» – Мережа ЛЖВ.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *