У Києві провели акцію “Пацієнти проти Abbie”: ЕКСПЕРТ, ПРИЗНАЧЕНИЙ СУДОМ, ЗА РІК «СПАЛИВ» 370 МЛН ГРИВЕНЬ З БЮДЖЕТУ

В Україні 138 тисяч ВІЛ-позитивних людей все ще чекають на лікування. У той час лише у 2018 році держава і донори вимушено переплатили 370 млн гривень за препарат для лікування ВІЛ американської компанії AbbVie.

Зважаючи на це, сьогодні пацієнти з ВІЛ провели під Північним апеляційним господарським судом акцію, спаливши 370 000 000 сувенірних гривень, що символізують ціну зволікання суддів.

Річ у тім, що через продовження патентів на ліки AbbVie вдається утримувати монополію на препарат лопінавір/ритонавір на українському ринку. Допоки не закінчиться дія патентів на препарат, інші більш дешевші на наш ринок потрапити не можуть.

Уже два з половиною роки «100% життя» – Мережа ЛЖВ намагається оскаржити в українському суді цю монополію і близько року вимагає провести експертизу “унікальності” лікарської формули препаратів AbbVie.

Утім, досі призначений судом експерт цієї експертизи не провів.

За словами юриста «100% життя» – Мережа ЛЖВ Сергей Кондратюк, згідно всіх міжнародних конвенцій монополія на лікарські препарати не може тривати більше 20 років. І чесна монополія компанії AbbVie закінчилася ще у 2016 році.

“Ми боремося з цим вже 2,5 роки. Маніпулюючи законодавством компанія AbbVie отримала два вічнозелених патенти, які подовжили монополію на додаткові 10 років”, – розповідає Сергій.

За його словами, у 2018 році держава і донори виплатили цій компанії 530 млн грн. Із них 370 мільйонів можна було б зекономити, якби була б економія на ринку.

“Якщо суд знову прийме рішення думати ще рік, ми знову спалимо 370 мільйонів, і близько 100 тисяч людей не отримають ліків. 1 день міркування – 1 мільйон гривень. Цих грошей нам вистачило б, щоб зупинити епідею СНІДу”, – запевняє керівник БО “100% життя” Dima Sherembey.

У разі скасування патенту препарат можна буде закуповувати за втричі нижчою ціною, витрачаючи на рік 163 млн грн.

Потенційно це дозволить надати безкоштовне лікування ще 139 тисяч хворих на ВІЛ пацієнтів

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *