Що повинні знати діти про ВІЛ-інфекцію?

Інколи в засобах масової інформації з’являються ролики про профілактику ВІЛ-інфекції, тож природно, що у дитини можуть виникнути питання з цієї теми. Буде краще, якщо саме батьки обговорять їх з ними, адже інформація, отримана з Інтернету або від друзів-ровесників, може бути дуже спотвореною та призвести до розвитку безпідставних страхів.

Опитування 3700 підлітків і молодих людей, яке провели в п’яти країнах світу, показало, що 57% з них ведуть активне статеве життя, але тільки 30% дуже добре обізнані про ВІЛ, 40% мають середній рівень знань і 30% знають дуже мало. Стає зрозуміло, що таку значну прогалину необхідно заповнити, і починати краще з самого дитинства.

Зовсім маленькій дитині буде достатньо знати, що не можна доторкатися до предметів, забруднених чужою кров’ю, особливо до голок і шприців. Якщо дитина побачить їх на майданчику чи східцях, то відразу потрібно сказати про це батькам або іншим дорослим.

Дитині старшого віку, особливо підлітку, вже можна пояснити, що це захворювання, через яке організм не захищений від інших інфекцій. Також можна зробити акцент на тому, що спосіб життя – початок статевого життя в дорослому віці, обмеження кількості сексуальних партнерів, використання презервативів, відмова від наркотиків допоможе значно знизити ризик інфікування ВІЛ.

Інфографіка від МОЗ України

Можна також пояснити, що маленькі діти найчастіше інфікуються, якщо таке захворювання вже є у їх мами, а ось підлітки та молоді люди можуть захворіти, ведучи неправильний спосіб життя.

У той же час дитина повинна знати, що вірус не передається через дружбу, обійми, рукостискання та розуміти, що спілкування з ВІЛ-позитивним не несе в собі загрози.

Якщо батькам здається, що вони самі не можуть обговорити зі своєю дитиною таку тему, завжди можна знайти допомогу у спеціалістів у неурядових організаціях, або залучити до цього шкільного психолога.

За статистикою, на Сумщині під медичним наглядом перебуває більше півтори тисячі ВІЛ-інфікованих. Найбільші показники зареєстровані в Сумах, Ромнах, Шостці та Кролевецькому районі.

Серед ВІЛ-позитивних, яких зареєстрували в області, переважають люди від 30 до 39 років. Як серед чоловіків, так і серед жінок переважає статевий шлях інфікування.

Нагадаємо, громадська організація “Клуб “Шанс” надає соціальний супровід людям, які мають ВІЛ-статус. Окрім цього, соціальні працівники “Клубу “Шанс” тестують клієнтів у пунктах надання послуг, можуть самостійно перенаправляти їх до Центру профілактики та боротьби зі СНІДом і потім супроводжувати під час лікування.

Текс підготований за інформацією “Позитивна книга. Запитання та відповіді, які потрібно знати кожному” від МБФ “Альянс громадського здоров’я”. 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *