Як у Сумах заклади охорони здоров’я, поліція та НУО об’єднують зусилля у протидії поширенню наркоманії

В українському законодавстві наркозалежність називають хворобою, психічним розладом, що характеризується психічною або фізичною залежністю від наркотичного засобу чи психотропної речовини.

Незважаючи на це, до сьогодні в Україні люди, які вживають наркотики, часто мають проблеми з законом через незначні дози наркотичних речовин, за які у більшості країн ЄС не передбачено навіть адмінвідповідальності.

Змінити цю ситуацію можна лише залучивши до співпраці поліцію. Саме це і стало однією з головних тем обговорення Національної конференції з наркополітики, що розпочалася у Києві 28 листопада.

Прикладом побудови такої співпраці поділився керівник ГО “Клуб “Шанс” Андрій Букін.

Щоб захистити права споживачів наркотиків і забезпечити їм доступ до замісної, антиретровірусної терапій та профілактичних програм, виникла необхідність розробити дієву схему взаємодії правоохоронних органів, місцевої влади і громадянського суспільства.

“Ми мали на меті навчити поліцейських застосовувати у своїй роботі проєвропейську практику  перенаправлення людей, які вживають наркотики, у відповідні структури“, – розповідає Андрій.

Для цього представники ГО “Клуб “Шанс”:

 провели робочі зустрічі з керівництвом патрульної поліції, дільничних та наркологічного диспансеру;

– навчили представників патрульної поліції використовувати схеми перенаправлення у своїй роботі.

Так вже у серпні 2018 року Сумський відділ Нацполіції, Обласний наркологічний диспансер, Сумська обласна ГО “Клуб “Шанс” підписали угоду про взаємодію та співпрацю в сфері захисту прав і забезпечення доступу споживачів ін’єкційних наркотиків до профілактичних програм, ЗПТ і АРТ у Сумах.

“У співпраці ми склали покрокову інструкцію для співробітників поліції, в тому числі для патрульних, переадресації  споживачів наркотиків в медико-соціальні служби і сервіси.

Зокрема, розробили форму спеціального направлення до відповідних закладів та служб для здійснення соціального та медичного супроводу, надання комплексу адресних соціальних та медичних послуг“, – зазначає Андрій.

За словами керівника “Клубу “Шанс”, раніше гостро поставало питання затримання людей за препарати, що знаходили у пацієнтів сайту замісної терапії. Така схема перенаправлення допомогла вирішити цю проблему.

У такий спосіб завдання громадської організації  змусити наркозалежного пройти меддогляд , щоб він розумів, який стан його здоров’я, чим він загрожує своїм близьким, своєму оточенню.

Коли тільки людина робить перший крок, вона вже починає ставати на шлях виправлення, починає цікавитися станом свого здоров’я, програмами реабілітації і виявляє хронічні хвороби, про які могла не знати протягом років.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *