Реформування пенітенціарної системи України: об’єднання зусиль заради спільної мети

Сьогодні, 2 серпня, Міністерство юстиції України та благодійна організація “FREE ZONE” підписали Меморандум про співпрацю. Метою документу є взаємодія та координація діяльності, а також спрямування зусиль на забезпечення участі громадськості в процесі ресоціалізації засуджених та реформування Державної кримінально-виконавчої служби України.

Відповідно до схваленої Кабінетом Міністрів України Концепції реформування (розвитку) пенітенціарної системи України передбачається максимальне залучення громадських організацій до роботи із засудженими. Результатом цього стане створення умов для забезпечення дотримання прав і законних інтересів засуджених та ув’язнених, приведення умов їх тримання у відповідність до законодавства та міжнародних стандартів.

“Цілі зазначені у Концепції абсолютно тотожні цілям БО “FREE ZONE”. Наша організація створена спільнотою активних громадян, які ставлять собі за мету сприяти соціальній адаптації колишніх засуджених та зменшенню негативних наслідків покарання. Саме тому, ми впевнені, що підписання цього Меморандуму –  важливий крок задля плідної співпраці у напрямку реформування пенітенціарної системи України” – зазначив Олексій Загребельний, керівник БО “FREE ZONE”.

Відтак, забезпечення стабільної роботи та сталого розвитку системи ресоціалізації засуджених на рівні кращих міжнародних практик шляхом впровадження інноваційних підходів, практик та моделей – пріоритетні напрямки співпраці Міністерства юстиції України та БО “FREE ZONE”.

У планах сторін посилити спільну роботу щодо запровадження сучасних підходів до освіти засуджених, поширення практики працевлаштування засуджених, які перебувають в установах виконання покарань, до неурядових організацій та бізнес-структур, забезпечення доступу засуджених до якісних соціально-медичних послуг, забезпечення безперервності замісної підтримувальної терапії на  всіх етапах ЗОЗ-ІТТ-СІЗО-УВП-ЗОЗ.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *