Шість міфів про гепатит, у які соромно вірити у 2018 році

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з гепатитами, який відзначатимуть 28 липня, розвінчуємо міфи про найбільш розповсюджені типи гепатитів – В і С.

МІФ: Гепатити передаються через поцілунки, харчові продукти або чхання

Гепатити не передаються через поцілунки і обійми, так само вони не передаються через харчові продукти, напої, кашель або чхання. Водночас, незахищені статеві стосунки можуть стати причиною гепатиту В або С.

МІФ: Гепатит – це хвороба наркозалежних, секс-працівників і гомосексуалів

Гепатит – це проблема всього суспільства. Гепатит С і В передається через кров: ін’єкції, інструментальні маніпуляції на шкірі та слизових оболонках, порізи, мікротравми з пошкодженням шкіри. До того ж, ці два види гепатитів передаються статевим шляхом. Гепатит С передається ще й від матері до дитини – зокрема, інфікування при пологах.

МІФ:Гепатит можна розпізнати одразу за специфічними симптомами

Віруси гепатитів В і С мають властивість довгий час ніяк не проявлятися. Людина може жити з ними впродовж багатьох років, і не відчувати жодних симптомів. Саме тому найчастіше пацієнти звертаються по допомогу вже на останніх стадіях хвороби. Тільки у одного з п’яти пацієнтів гепатит С проявляє себе в перші півроку. У свою чергу, при гепатиті В можлива жовтяниця, збільшення печінки, біль у суглобах та м’язах, висипи на шкірі.

МІФ: Гепатит С – невиліковний

Гепатит С можна вилікувати назавжди, і у нашій країні є інноваційні ліки для цього. Завдяки ефективності закупівель через міжнародні організації, Україна зможе вилікувати всіх зареєстрованих пацієнтів з гепатитом С безоплатно.

МІФ: У дитинстві мене щепили від гепатиту, значить я застрахований

Різні форми гепатиту мають різні симптоми, форми передачі, методи профілактики та способи лікування. І те, що щеплення є профілактикою гепатиту – це не міф. Але вакцина є лише від гепатитів А і В, у той час, як щеплення від гепатиту С – не існує.

МІФ: Я не можу заразитися, бо відкрито не контактував з кров’ю

Гепатити В і С зберігаються при кімнатній температурі від декількох тижнів до 2-3 місяців, навіть у сухій непомітній плямі крові, на лезі бритви, кінці голки, в “сліпій зоні” шприца. Більше того, гепатит В “живе” близько 45 хвилин при кип’ятінні інструменту, а гепатит С – лише 5 хвилин. Гинуть віруси під впливом перекису водню, хлоровмісних розчинів, спиртовмісних антисептиків.

*Діагноз “вірусний гепатит” може поставити лише лікар після результатів лабораторних аналізів і клінічного огляду. Діагностувати гепатит можна швидким тестом, в ході якого після взяття крові з пальця протягом 15 хвилин ви дізнаєтеся попередній результат скринінгу.

Матеріал підготовлений за інформацією Міністерства охорони здоров’я та видання “Вірусні гепатити: дізнайся більше” від Альянсу громадського здоров’я. 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *