Представник спільноти ув’язнених та звільнених увійшов до складу Комітету з регіональної політики Нацради

У боротьбі з епідеміями туберкульозу та ВІЛ/СНІДу задіяні багато гравців – лікарі, дослідники, держслужбовці, представники «третього сектора», але критично важливу роль відіграють представники самих спільнот, найбільш уразливих, – такий характер епідемії. Дискримінація певних груп в суспільстві (відсутність належної уваги до них з боку держави, зокрема, відмова у рівних правах) робить їх ще більш уразливими до ВІЛ/СНІДу.

Одним з найдієвіших інструментів впливу представників уразливих спільнот на формування та реалізацію політики в сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу є активна їх участь у координаційних радах з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу на національному  рівні. Саме тому, чи не головним завданням для спільноти є входження її представників до складу таких рад.

“Ми намагалися якомога швидко та ефективно забезпечити входження нашого представника  до складу Комітету з регіональної політики Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.  За цей час наші експерти підготували звернення до Секретаріату Нацради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу для того аби були проведені відповідні процедури щодо ротації членів Комітету” – коментує Олексій Загребельний, керівник громадської організації “Клуб “Шанс”.

Відтак, 6 липня 2018 року до складу Комітету з регіональної політики Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу увійшов Дрозд Р. А., член Правління БО “FREE ZONE”, представник спільноти.

Нагадаємо, що мобілізація спільноти засуджених відбувається в рамках проекту СОГО “Клуб “Шанс” “Від прецедентів до сталих практик: мобілізація спільнот, доступ до лікування, сталість послуг” за  підтримки БО “100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ”.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *