Бюджетна участь та соціальна підзвітність для людей поважного віку

Низький рівень економічної і соціальної активності людей похилого віку – це одна з найважливіших проблем сучасного українського суспільства. Серед причин – недостатня освітньо-професійна мобільність і слабкі традиції самоосвітньої діяльності та постійної освіти впродовж усього життя.

Низький рівень технологічних навичок у людей поважного віку істотно гальмує просування реформ, наприклад, сфери медичного обслуговування та консультування, які передбачають створення віртуальних амбулаторних карт, або сфери банківських послуг, абонентських кабінетів управління або обліку та оплати послуг водо-, тепло-, енергопостачання.

20 червня у Сумах розпочався дводенний тренінг «Бюджетна участь та соціальна підзвітність для людей поважного віку». Це вже другий цикл тренінгів, які проводить громадська організація “Клуб “Шанс” у партнерстві з Управлінням інформаційної діяльності та комунікацій з громадскістю Сумської обласної державної адміністрації.

За результатами аналізу проведеного громадською організацією “Центр Поділля-Соціум”, близько 83% людей поважного віку хочуть брати участь у житті громади та спілкуватися з органами місцевого самоврядування, але часто для успішної комунікації їм бракує знань про інструменти участі.

Непристосованість до нових обставин позбавляє людей правових і цивільних можливостей, свідомої участі в політичному житті держави і місцевої влади. Це, також, робить їх легкою здобиччю для різного роду шахраїв, популістських маніпуляцій, створює труднощі для регіонального розвитку. Відтак намагаємось максимально долучатися до проведення подібних заходів, адже маємо спільну з неурядовим сектором мету – залучити людей поважного віку до активної участі у житті громад – зазначив Сергій Над’ярний, начальник Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадскістю Сумської обласної державної адміністрації.

 

Найбільш відповідальні і найменш захищені люди середнього і старшого віку мають бути активним та потужним ресурсом для розвитку громад.

Одним із найважливіших завдань є створення умов для всебічного гармонійного розвитку кожної людини незалежно від віку.  На сьогодні в Україні існують унікальні освітні програми, які враховують особливості культурної активності людей похилого віку. Зокрема, курс-практикум “Інформаційно-комунікативні технології в розвитку громадянських компетентностей та сприянні соціальній активності людей поважного віку”, який ми вже презентували у Сумській області. Він допоможе літнім людям ідентифікувати себе як важливу частину міста, громади та суспільства, передати власний громадянський досвід молодшому поколінню. У прагненні людей поважного віку поділитися власним досвідом, отримати нові знання, ми вбачаємо потужний ресурс для посилення розвитку громад, тому впевнені у необхідності регулярного проведення такого навчання  – підсумував Олексій Загребельний, керівник СОГО “Клуб “Шанс”.

 

Протягом двох днів учасники зможуть отримати нові знання щодо вирішення соціальних проблем міста та громади та навички використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Проект «Єднання поколінь на користь громади» реалізується громадською організацією «Центр Поділля-Соціум» за підтримки «Програми сприяння громадський активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *