У Сумах обговорили залучення представників уразливих груп до роботи координаційної ради з питань протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу

Близько десяти років тому у Сумах створили міську координаційну раду з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Саме вона визначає пріоритети та забезпечення реалізації державної політики з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в регіоні, координує раціональне та ефективне використання коштів, сприяє узгодженій  діяльності органів місцевого самоврядування, лікувально-профілактичних закладів і громадських організацій.

До складу ради традиційно входять представники міської влади, зокрема відділу охорони здоров’я, управління освіти й науки, відділу у справах молоді та спорту, департаменту соціального захисту населення, лікарі, представники громадських організацій, благодійних фондів, та, навіть, представники відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи.

У свою чергу, до ради, яка займається реалізацією програми з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Сумах не входить жоден представник уразливих груп населення, який би пройшов шлях пацієнта.

Щоб обговорити питання їх залучення до роботи представники спільноти зустрілися з профільним заступником міського голови Максимом Галицьким.

Насправді, ініціатива щодо залучення представників спільнот до складу міської координаційної ради з питань протидії СНІДу та туберкульозу є правильною та актуальною. Ці люди пройшли лікування, пережили та вирішили цю проблему. Їх досвід є дуже важливим і для лікарів, і для міської влади задля спільного вирішення питання. Наразі потрібно докласти зусиль і сприяти цій співпраці, – говорить Максим Галицький, заступник міського голови. Лист мають розглянути на найближчому засіданні координаційної ради, яке орієнтовно має відбутися наприкінці червня.

Як свідчить світовий та національний досвід, ефективність відповіді на епідемії напряму залежіть від рівня залученості представників уразливих груп та пацієнтських спільнот до планування та реалізації політик у сфері  протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу. Власне, координаційні ради є одним із інструментів, завдяки яким голос та думка спільнот можуть бути почуті та враховані владою. Врахування потреб спільнот, безумовно, позитивно впливає на доступ до лікування, зменшує рівень стигматизації та дискримінації по відношенню до хворих на ВІЛ та туберкульоз, сприяє впровадженню стратегії, що базуються на потребах цільових груп, – говорить Олексій Загребельний керівник громадської організації “Клуб “Шанс”.

У Сумах обговорили залучення представників уразливих груп до роботи координаційної ради з питань протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу 

Саме представники спільнот, як ніхто інший зацікавлені в тому, щоб лікування було доступним, а надання послуг здійснювалося на найвищому рівні. На цьому наголошує регіональний представник ТБ-спільноти Денис Ревенко.

У Сумах обговорили залучення представників уразливих груп до роботи координаційної ради з питань протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу 

Люди, які перехворіли на туберкульоз, на власному досвіді знають як це, коли немає ліків, або консультування здійснюється неналежним чином. Недопустимо, щоб у 21 столітті помирали від тих хвороб, від яких вже давно існують медикаменти. Увійшовши до ради, ми зможемо консультувати та координувати органи місцевого самоврядування щодо покращення надання послуг людям, які хворіють на туберкульоз чи мають ВІЛ інфекцію. Пройшовши шлях пацієнта, ми знаємо як правильно розставити пріоритети та на чому краще акцентувати увагу.

За результатами зустрічі, представники спільноти направили офіційний лист заступнику міського голови Максиму Галицькому з проханням включити до складу міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу представників уразливих груп населення Сум.

У Сумах обговорили залучення представників уразливих груп до роботи координаційної ради з питань протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу 

Насправді, ініціатива щодо залучення представників спільнот до складу міської координаційної ради з питань протидії СНІДу та туберкульозу є правильною та актуальною. Ці люди пройшли лікування, пережили та вирішили цю проблему. Їх досвід є дуже важливим і для лікарів, і для міської влади задля спільного вирішення питання. Наразі потрібно докласти зусиль і сприяти цій співпраці, – говорить Максим Галицький, заступник міського голови.

Лист мають розглянути на найближчому засіданні координаційної ради, яке орієнтовно має відбутися наприкінці червня.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *