Сьогодні, 16 березня, відбулася робоча зустріч стейкхолдерів сфери надання соціальних послуг на засадах соціального замовлення у регіоні. На ній обговорили зміни до Програми соціального замовлення, зокрема – галузь освіти та впровадження нового напрямку – освіти дорослих.
Механізм Програми соціального замовлення працює і ми розуміємо, що нам треба збільшувати надання послуг і охоплення ними населення. Це і охорона здоров’я, і навчання, і допомога учасникам АТО та їх сім’ям, і освіта для дорослих, яка сьогодні є надзвичайно актуальною. Не збільшуючи кількість чиновників та їх фінансування, ми можемо покращити якість надання соціальних послуг за допомогою громадських організацій. Це дійсно позитивний світовий досвід, – говорить Дмитро Живицький, керівник апарату Сумської ОДА.
Минулого року пріоритетом галузі освіти щодо замовлення послуг у неурядових організацій була організація позашкільного дозвілля для дітей, які проживають у малих містах і населених пунктах Сумщини. Проте ця спроба вдалася не в повній мірі, тож з початку березня вирішили створити прецедент закупівлі послуг вже у сфері освіти дорослих.
Зараз у сфері освіти відбуваються зміни, які стосуються усієї держави. З’явився новий напрямок – освіта для дорослих. Це – можливість навчатися протягом всього життя. І у нас є хороша нагода знову стати першим регіоном в Україні, який відреагує на зміни державної політики у цій галузі та закупить послуги освіти для дорослих. Ми маємо лідерську позицію в роздержавленні соціальних послуг, тому у партнерстві з DVV International готові надати підтримку та допомогу Департаменту освіти та науки Сумської ОДА. Це дозволить якісно сформувати замовлення та чітко визначити результати, – говорить Олексій Загребельний, керівник ГО “Клуб “Шанс”.
Предметом закупівлі стане освітня програма «Культура добросусідства», яку адаптують для Сумської області. Цей курс розробила Українська група експертів та впроваджує його уже в десяти областях України. Програму інтегрують у систему навчання педагогів, тож курс дозволить їм отримати навички роботи з дорослими, перш за все з батьками. Це забезпечить не тільки освітній ефект, а й покращить активізацію місцевих громад – як каталізатор реформ.
До слова, цього року до реалізації Програми соціального замовлення планує долучитися Управління молоді та спорту Сумської облдержадміністрації. Відтак Програма отримала можливість розширити кількість пріоритетних напрямків з чотирьох до п’яти.
Отже, наразі влада та громадський сектор готує проект змін до Програми. Його найближчим часом запропонують для затвердження депутатським корпусом на наступній сесії Сумської облради, яка відбудеться у квітні.