Ефективна комунікація – успішна громада

Сьогодні, 20 лютого, у офісі СОГО “Клуб “Шанс” відбувся тренінг для людей поважного віку. Зокрема, в рамках проекту “Єднання поколінь на користь громад” з учасниками заходу обговорили тему “Інструменти комунікації та участі в житті громади”. 

“Існує така думка, що люди поважного віку – це баласт суспільства, який потребує ресурсів на своє утримання. Але насправді це не так, адже ці люди – величезний потенціал для розвитку громади: вони мають кваліфікацію, досвід, навички, знання, які вони збирали протягом багатьох років. Наше завдання – адаптувати їх, зробити так, щоб вони мали змогу користуватися усіма інструментами комунікації. Їх потенціал є невичерпним, його потрібно лише направити, і тоді вони стануть не баластом, а ресурсом”, – говорить Олексій Загребельний, директор СОГО “Клуб “Шанс”.

Протягом тренінгу учасники дізнались, як подавати запити на отримання публічної інформації, писати звернення громадян, електронні петиції, а також що таке громадська експертиза, громадські слухання та громадський бюджет.

“Наразі у світі існує тренд освіти для дорослих. Цей тренд є надзвичайно актуальним, адже світ невпинно змінюється, і потрібно постійно навчатися новому. Сьогодні ми познайомили людей поважного віку з загальними концепціями “E-government” та конкретно підійшли до питань, з якими вони можуть зіштовхнутися в реальному житті. Це ті ж петиції, запити, участь у розподілі міського бюджету. Сьогодні ми технічно розібралися в цих питаннях”, – говорить тренер Олександр Худотеплий.

Оскільки захід був проведений у співпраці з місцевою владою це дало учасникам унікальну можливість обговорити усі існуючі проблеми та відшукати шляхи їх вирішення.

Загалом, на обговорення винесли більше п’яти проблемних питань. Учасники стверджують, що найбільш важливими для них є ситуації з безпритульними тваринами у Сумах, проблеми лічильників та їх встановлення/опломбування, неприбрані території на озері Чеха, аварійні дерева в місті, та, зокрема, на цвинтарі.

У всьому цьому, в подальшому, планують розбиратися саме шляхом петицій та звернень до місцевої влади.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *