ГО «Клуб “Шанс”» забезпечила тестуванням 706 жителів області за кошти обласного бюджету

У 2017 році влада Сумської області вперше виділила кошти місцевого бюджету на забезпечення тестування у віддалених районах області серед представників груп населення, які мають найвищий ризик інфікування.

За ці кошти Центр СНІДу закупив у громадської організації «Клуб “Шанс”» послуги тестування на ВІЛ та інші інфекції на базі мобільної амбулаторії. Усього за умовами закупівлі у листопаді-грудні мали протестуватися 400 людей, які належать до уразливих груп.

Для того, щоб забезпечити доступність тестування не тільки для представників зазначеної категорії, а і для інших жителів області партнер ГО «Клуб “Шанс”» Всеукраїнська благодійна організація «Мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД» надала додаткові тести. Це у результаті дозволило покращити рівень обстеження населення Сумської області.

Протягом двох останніх місяців мобільна амбулаторія працювала у Середино-Будському, Глухівському, Ямпільскому та Путивльскому районах, а також у Охтирці, Лебедині, Глухові, Ромнах, Конотопі і Сумах.

Всього обстежено було 706 клієнтів і проведено 1603 дослідження.

«Практика Сумської області у реалізації такого соцзамовлення є унікальною для України. Більше того, ми перевиконали план і замість 400 людей протестували 706 на ВІЛ, 697 на гепатит С, 160 на гепатит В, і 40 на сифіліс», – зазначив керівник ГО «Клуб “Шанс”» Олексій Загребельний.

Разом з цим головний лікар Середино-Будської ЦРЛ наголосив на необхідності залучати більше ресурсів на такі методи роботи:

«Мобільна амбулаторія працювала з великим навантаженням. Наприклад, у Зноб-Новгородську селищну громаду вона приїжджала двічі. Часто її жителі,  щоб здати кров на ВІЛ, мають їхати в Середино-Буду. А це дуже дорого.

Останній раз у мобільної амбулаторії просто не вистачило тестів на гепатит С – на тестування прийшло значно більше людей, ніж очікувалося».

Не дивлячись на те, що ГО «Клуб “Шанс”» мала змогу протестувати усіх бажаючих і перевиконала показники по охопленню тестуванням мешканців області, цього замало для того, щоб ефективно протидіяти поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу. Необхідне залучення додаткових ресурсів з боку місцевих бюджетів, міжнародних організацій і т. д. Тільки визнавши проблему, у нас буде можливість її подолати.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *