Закупівля соціальних послуг за кошти місцевих бюджетів, або Як досягти сталості соціальних послуг в регіонах

29-30 серпня відбувся тренінг «Впровадження регіональних Стратегій забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу». Це вже другий тренінг в рамках проекту «Забезпечення сталої відповіді на епідемії ТБ та ВІЛ/СНІДу: від сервісів до адвокації» за підтримки Мережа ЛЖВ
Протягом двох днів учасники з Донецької, Рівненської, Чернівецької, Чернігівської областей та з Мелітополю вчились формувати та реалізувати місцеві політики у сфері протидії соціально небезпечним захворюванням.

Присутні регіональні координатори, представники місцевої влади, які працюють у сфері соціального захисту населення та охорони здоров’я, мали можливість поділитись напрацюваннями щодо формування місцевих політик та розробити плани дій практичного втілення Стратегій, які передбачають забезпечення стійкості медико-соціальних послуг за кошти місцевих бюджетів.

Для того аби ефективно протидіяти епідеміям необхідно постійно розвиватися та шукати нові шляхи взаємодії з лікувальними установами, органами місцевого самоврядування. Відтак, і заходи боротьби з ВІЛ/СНІДом потребують перегляду існуючих політик та стратегій щодо забезпечення відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу. Використання механізму соціального замовлення дозволить гарантувати сталість наявних послуг завдяки їх інституалізації до місцевих програм соціального спрямування.

Про успішний досвід реалізації такого механізму та закупівлі соціальних послуг на Сумщині учасникам розповіла заступниця голови Сумської обласної ради Тетяна Головко. Крім того, вона наголосила, що забезпечити надання профілактичних послуг найбільш уразливим до ВІЛ та туберкульозу групам населення визначено пріоритетним завданням місцевої політики у цій сфері.
Керівник громадської “Клуб “Шанс” Олексій Загребельний додав, що успіх у боротьбі з соціально небезпечними захворюваннями можливий лише за умови спільного бачення місцевої влади та громадськості, і регіональні координатори повинні це бачення формувати.


За результатами тренінгу учасники ознайомились з механізмами фінансування програм та сервісів в сфері протидії ВІЛ/СНІду та туберкульозу, існуючими моделями та прецедентами залучення громадськими організаціями коштів місцевих бюджетів, розробили власні плани впровадження місцевих ініціатив забезпечення сталості медико-соціальних послуг.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *