Недитячі проблеми дитячого паліативу

Через всю країну, і нарешті в Суми. 26 вересня у театрі ім. Щепкіна вперше презентували театральний арт-проект “Оскар і Рожева Пані”, головна мета якого – підняти проблему дитячого паліативу в Україні і дати старт змінам. 

5448 гривень – саме стільки під час заходу вдалося зібрати волонтерам громадських організацій “Клуб “Шанс” та “Джерело Життя” на потреби гематологічного відділення Сумської обласної дитячої лікарні. На зібрану суму, яку передали громадській організації “Батьки онкохворих дітей”, порадившись із лікарями, вирішили закупити апарати для штучної вентиляції легенів та протиблювотні препарати.

“Ми закупимо два дихальних мішка Амбу: один – для дітей, вагою від 10 до 40 кілограм, другий – для дітей, вагою більше 40 кілограм, адже у відділенні лежать діти до 18-ти років”, – розповідає керівниця ГО “Батьки онкохворих дітей” Оксана Смольнікова.

Такі апарати застосовують при відсутності самостійного, патологічного дихання, кисневому голодуванні, наявності стороннього тіла в дихальних шляхах, судомах.

Коли ми починали цей проект, ми йшли на війну із системою. Це той приклад, коли театр може показати, що якщо проект вдалий з художньої точки зору, він може змінити певну сферу, – ділиться головна героїня вистави Ірма Вітовська.

За її словами, за час свого існування проект зібрав близько 1 млн 200 тисяч грн. Ці кошти направлені на розвиток дитячої паліативної допомоги, зокрема, у відділення, де перебувають важкохворі діти, у організації, які створюють виїзні бригади тощо.

Фактично у Сумах немає жодного паліативного відділення або хоспісу. В області – лише кілька таких, які надають якісну паліативну допомогу для дорослих. Щодо дитячого паліативу, то ні в області, ні в обласному центрі його немає. Більше того, немає навіть відповідних ліжок при гематологічному відділенні. Така ситуація є невтішною. Залишається сподіватися, що найближчим часом місцева влада і громадськість завершать роботу над обласною програмою з паліативу, враховуючи всі потреби області і міста зокрема.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *