Нове швидке тестування на чутливість до антибіотиків сприятиме ефективнішому лікуванню пацієнтів з мультирезистентним туберкульозом

Нове швидке тестування на чутливість до антибіотиків сприятиме ефективнішому лікуванню пацієнтів з мультирезистентним туберкульозом.

Швидкий тест аналізує зразки біоматеріалу пацієнтів із туберкульозом на генетичні мутації, пов’язані із резистентністю до антибіотиків. Результати тесту доступні за трохи більше, ніж 2 години. Це дає можливість швидко протестувати резистентність до більшості препаратів другого ряду з високою точністю, що сприятиме більш ефективній діагностиці, а отже і підбору правильного лікування з першого дня.

У порівнянні зі стандартними тестами на антибіотикорезистентність,  автоматизований аналіз на картриджах може визначити мутації, пов’язані з резистентністю до ізоніазиду, фторхінолонів та аміноглікозидів з відносно високою чутливістю та специфічністю. Виявлення стійкості до фторхінолонів та аміноглікозидів важливе, оскільки вони є основними компонентами скороченої схеми лікування МР-ТБ, визначеної Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).

Результати дослідження цього тесту опублікували у журналі New England Journal of Medicine. Цей метод тестування може зробити значний вклад у боротьбу із мультирезистентним туберкульозом.

Дослідження (англійською): http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa1614915#t=article

Відео із основними результатами дослідження (англійською): http://bit.ly/2xsUezd

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *