Дослідження серед уразливих груп у Сумах: основні завдання та очікування

Громадська організація “Клуб Шанс” у серпні розпочала одразу кілька епідеміологічних та поведінкових досліджень серед найбільш уразливих груп населення. Зокрема, це робітники комерційного сексу, пацієнти замісної підтримувальної терапії та засуджені, які перебувають на обліку міського підрозділу пробації.

“При  плануванні профілактичних втручань серед вразливих груп населення в жодному разі не можна ігнорувати медичні і соціальні потреби вразливих груп населення. Саме з цієї причини ми проводимо оцінку захворюваності і поведінки, яка є основним фактором поширення ВІЛ та гепатиту С”, – розповідає керівник ГО “Клуб Шанс” Олексій Загребельний.

Безпосередньо серед робітників комерційного сексу регіональна команда проведе добровільне опитування щодо поведінкових практик та тестування на ВІЛ та гепатит С.

Осіб, у яких результат тесту на ВІЛ буде позитивним, перенаправлять до медичного працівника, залученого до дослідження. У випадку позитивного результату на гепатит С учасник дослідження матиме змогу отримати всю необхідну інформацію про медичні заклади, де можна перевірити свій результат тестування та отримати інформацію про доступ до лікування.

Щоб забезпечити вчасне лікування наркозалежності серед осіб, які знаходиться на обліку кримінально-виконавчої інспекції, громадська організація також проведе дослідження і серед цієї категорії населення. Очікується, що воно стане поштовхом до впровадження комплексної програми, яка націлена на раннє втручання і лікування наркозалежності.

До участі у ній будуть запрошені всі клієнти пробації, крім тих, хто вже отримує замісну підтримувальну терапію. Вони матимуть можливість добровільно пройти експрес-тест на ВІЛ та інші інфекційні захворювання, які передаються через кров, отримати консультацію щодо лікування наркозалежності і стати пацієнтом замісної підтримувальної терапії.

Ще одне дослідження фахівці організації проведуть серед пацієнтів замісної підтримувальної терапії Сумського обласного наркологічного диспансеру. Зокрема, у ході цього дослідження  регіональна команда здійснить оцінку ефективності запровадженої рік тому пілотної моделі фінансування ЗПТ.

За словами Олексія, такі дослідження допомагають адресно зорієнтувати роботу з уразливими групами та домогтися вчасного діагностування, доступного лікування та якісної профілактики суспільно небезпечних хвороб, сприяють зміні поведінки, а також поліпшенню здоров’я і якості життя клієнтів медико-соціальних програм.

“Головне завдання такого підходу роботи з найбільш уразливими групами полягає в тому, щоб за допомогою кейс-менеджменту забезпечити комплексність і безперервність послуг для наших клієнтів”, – додає керівник ГО “Клуб Шанс”.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *